Pogrzeb śp. mjr w st. spocz. Henryka Kamińskiego

W dniu 25.11.2019 roku na cmentarzu parafialnym na Białym Prądniku pożegnaliśmy śp. mjr w st. spocz. Henryka Kamińskiego (oficera, spadochroniarza  6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno Desantowej – 6PDPD).
W uroczystości pogrzebowej oprócz Rodziny i najbliższych śp. Henryka wzięli udział przyjaciele i koledzy spadochroniarze.
Kompanię honorową wystawiła 6 BRYGADA POWIETRZNO-DESANTOWA. Poczet sztandarowy wystawił II Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w składzie: Kolega Janusz GÓRALSKI,  Stanisław KOZAK, Jerzy NOWOSADZKI. Delegacja koła nr 8 z II. Oddziału ZPS Kraków w składzie: kol. Marek FIDOWICZ, kol. Tadeusz BATYCKI, kol. Czesław WITKOWSKI, kol. Marian POLAKOWSKI złożyła na grobie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczne światło pamięci. Trudnej sztuki wygłoszenia mowy pogrzebowej podjął się płk Piotr BIENIEK – zięć Henryka. Śp. mjr w st. spocz. Henryk Kamiński służbę wojskową rozpoczął w 1961, jako podchorąży w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Po promocji trafił do 10 pułku samochodowego w Warszawie. Spełniając swoje młodzieńcze marzenia na własną prośbę przeniósł się do 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno Desantowej i w niej od listopada 1966 roku realizował się w służbie czołgowo-samochodowej. Służył w różnych pododdziałach i kompleksach koszarowych 6 PDPD zlokalizowanych w Krakowie. Służbę zakończył w styczniu 1981 roku w stopniu majora na stanowisku zastępcy dowódcy ds. technicznych 10 bpd. Wykonał ok. 130 skoków. Prywatnie, miłośnik historii wojskowości oraz motoryzacji. Oddany mąż Barbary z prawie sześćdziesięcioletnim stażem małżeńskim oraz ojciec dwóch córek Ewy i Elżbiety, a także dziadek czworga wnucząt Mirka, Agnieszki, Weroniki i Karola.

Kolego Henryku, nie będziesz szukał miejsca,
nasi koledzy spadochroniarze już tam są,
znajdą Ciebie i miejsce dla Ciebie między spadochroniarzami.
„Oto widzę Ojca swego, Matkę swoją, Siostry i Braci swoich…
Oto widzę długi rząd Tych Spadochroniarzy co byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął miejsce wśród nich.
Miejsce, gdzie na niebieskich spadochronach
spadochroniarze przegrupowują się i żyją wiecznie…”

„Ślepy los, ważny jak paw, wie wszystko bez słów, pomimo swojej ślepoty, zawsze trafia bez pudła… Wie o Twoim problemie, nawet jeżeli mu o nim nie powiesz, a gdy ustąpisz choć o włos lub o odrobinę zrezygnujesz, zobaczysz złoto gwiazd…”

R.I.P
https://youtu.be/rjYZEmfozLo
https://youtu.be/5rgUOVm3tZM
https://youtu.be/d0ddzLilup4
https://youtu.be/zgqg5tfB-_s?list=PLgqX5 afXWyPfgPgx3QFl4fKC4WvAyYWiY
https://youtu.be/XGztkV5-OLM

„Nie żyjemy, aby umierać…
ale umieramy, aby żyć wiecznie”

http://zdjecia.nurka.pl/images/3.bp.blog spot.com-sczue1bmwnu-uiutrksdv8i-aaaaaaa avgg-bpcoaumukgk-s1600-zaduszki-tu-ciebi e-nie-ma2-.gif

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

rhdr
oznor
rhdr
rhdr
rhdr
oznor
oznor
oznor
rhdr
rhdr
oznor
rhdr